اعضا اخبار توجه! ارتقای اسکریپت های جوملا،ورودپرس،نیوک و دروپال

توجه! ارتقای اسکریپت های جوملا،ورودپرس،نیوک و دروپال

  • Sunday, 19th April, 2015
  • 08:57am
کاربر گرامی
با سلام؛


نظر به افزایش اختلالات امنیتی بوجود آمده بر روی سایتهای ایجاد شده با سیستم های مدیریت محتوای رایگان و سایتهایی که از نرم افزارهای طراحی سایت رایگان استفاده نموده اند و با توجه به این نکته که مدیریت سایت یک فرآیند مداوم و ادامه دار بوده و عدم توجه به بروز رسانی و رفع موارد امنیتی، باعث ایجاد اختلال و اشکال بر روی سایت طراحی شده با این نرم افزارها و در نهایت کل سرور خواهد شد.

از این جهت ذیلا مواردی در این خصوص جهت استحضار اعلام میگردد.

در ارتباط با مدیریت محتوای جوملا (Joomla)، ضعف و حفره های امنیتی موجود در نسخه های 2.5 و پایین تر این نرم افزار باعث کاهش امنیت و هک شدن سایت هایی که با این نسخه از نرم افزار طراحی شده اند، می گردد و در بعضی موارد این اختلالات امنیتی باعث بروز مشکلات شدیدی بر روی سرور میزبانی گردیده است. از این رو در جهت عدم وقوع مواردی از این دست و افزایش امنیت و بهبود امکانات سایت هایی که با این CMS طراحی شده اند، لطفا در اسرع وقت نسبت به روزرسانی این نرم افزار به نسخه های بالاتر اقدام نمائید، چرا که در صورت بروز مشکل و هک شدن سایت متاسفانه آیتک هاست هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص پذیرا نبوده و عواقب ناشی از آن متوجه مالکان و متصدیان سایت مذکور خواهد بود.
در این خصوص میتوانید جهت اطلاع از بولتن های خبری و نحوه اعمال تنظیمات امنیتی، از بخش Security سایت رسمی Joomla به آدرس ذیل بهره گیرید.

http://developer.joomla.org/security.html

این موارد در ارتباط با CMSهای رایگان دیگر ازجمله Wordpress ، Drupal ، Nuke،.... نیز صدق کرده و اعمال موارد امنیتی مربوطه می بایست از سمت طراحان و برنامه نویسان این سایتها نیز پیگیری و اجرا گردد.

با تقدیم احترام،
آیتک هاست
« برگشت